Aktualności

Godzina Łaski - 8 grudnia , godz. 12.00-13.00

Godzina Łaski w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, (8 Grudnia) od 12.00 do 13.00 jest tzw. Godzina Święta, w której modlący się, zgodnie z obietnicą Matki Bożej,   mogą otrzymać szczególne łaski za pośrednictwem Maryi Niepokalanej. Zapraszamy na wspólne modlitwy w tym czasie do Kościoła Parafialnego lub  do trwania na modlitwie w tym czasie w swoich domach.  

Ta szczególna Godzina Łaski, jedyna godzina w roku, związana jest z objawieniami, jakie otrzymała włoska pielęgniarka, Pierina Gilli, w mieście Montichiari 8 grudnia 1947 roku. Maryja wypowiedziała wtedy takie słowa:

 „ Życzę sobie, aby Mnie czczono jako Maryję, Różę Mistyczną, Matkę Kościoła. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie zanoszonej w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan Mój, Boski Syn, Jezus, okaże wielkie miłosierdzie jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do Kościoła, niech modlą się w domu. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie.”

Modlitwa w Kościele będzie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, natomiast prywatnie w domu możemy się modlić w dowolny sposób i dowolnymi modlitwami, pamiętając, że im więcej czasu z tej Godziny Łaski (12.00 – 13.00) poświęcimy na modlitwę, zwłaszcza o nawrócenie i umocnienie w wierze, tym więcej łaski otrzymamy.